{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
Strona Główna
© Fouli Elia

Kim był  (prawdziwy)  René Lacoste?

Legendą tenisa? Założycielem legendarnej marki? Nie tylko. Monsieur René Lacoste: szykowny tenisista, który wierzył w granie fair, oraz wynalazca, który zapoczątkował rewolucję w dziedzinie odzieży.

© Edwin Levick-FFT
© Pathé Gaumont

Legenda tenisa – numer jeden na świecie w 1927 roku.

René Lacoste urodził się w 1904 roku. W 1927 roku stał się najlepszym tenisistą świata, zdobywając kolejne zwycięstwa w turniejach Wielkiego Szlema. Jego sukces był wynikiem wytrwałości i nieustępliwości – cech, które pozwoliły mu stworzyć legendę

Krokodyl

Historia symbolu

René Lacoste zauważył walizkę ze skóry krokodyla podczas wyjazdu do Bostonu w zespołem Pucharu Davisa w 1923 roku. „Kupię ci ją, jeśli wygrasz”, powiedział przed meczem trener Alan Muhr. Ta anegdota, zanotowana przez stojącego w pobliżu dziennikarza gazety Boston Evening Transcript, sprawiła, że nadano mu przydomek „Aligator”, który wkrótce stał się też symbolem marki.

© Georges Jeanneau / Presse Sport
© Lacoste Family Archives

Duch zespołu – sekret jego sukcesu

„Przyświeca nam wspólny cel, dlatego dzielimy prawdziwego ducha zespołu”. Jest to duch legendarnych muszkieterów – zespołu z lat 1920. René Lacoste był jednym z jego najważniejszych członków. Za założycielem stoją Simone Lacoste i ich córka Catherine – mistrzynie golfowe, których sukcesy do dzisiaj nie mają sobie równych.

© Popperfoto –Getty
© Pathé Gaumont

Styl Lacoste – legendarne ubrania inspirowane sportem

Koszulki polo z krótkim rękawem? To Lacoste! René Lacoste – legenda tenisa i niestrudzony wynalazca – stworzył iście legendarne ubrania, poszukując stylu wyrażającego swobodną elegancję. Duch Lacoste to wyraz nowoczesnego francuskiego stylu inspirowanego tenisem i golfem.

ODKRYJ STYL LACOSTE

ODKRYJ WIĘCEJ

Konto zostało pomyślnie utworzone
Dobrze
Produkt został dodany do listy ulubionych

Produkt został dodany do ulubionych, Można zobaczyć w moich ulubionych.

powrót do pełnej listy
Wybierz rozmiar i dodaj do ulubionych